[SLO] Pomoč pri "dešifriranju" rokopisa

Jarvitä

New member
Joined
Aug 5, 2008
Messages
2,030
Reaction score
3
Points
0
Location
Serface, Earth
Od kolega na univerzi sem podedoval zapiske na sliki. Na žalost pa kljub temu, da obvladam Slovenščino, zaradi kombinacije groznega rokopisa in nečitljivosti ne razumem niti vrstice. Močno bi mi pomagalo že, če bi imel prepis parih vrstic, prepričan pa sem, da z ostalim materialom ne bi imel problemov, če bi kdo lahko prepisal celotno stran, ki je na sliki.

Hvala.

(To anyone else reading this: I need help with making out the handwritting on the picture.)
 

Attachments

  • LinearnaAlgebraZapiski.jpg
    LinearnaAlgebraZapiski.jpg
    100.1 KB · Views: 16

RisingFury

OBSP developer
Addon Developer
Joined
Aug 15, 2008
Messages
6,427
Reaction score
492
Points
173
Location
Among bits and Bytes...
Prepisujem...

Mislim, da ti bodo zapiski matematike 1 prišli prav:
http://www.dmfa.si/www_zeljko/lectures/Zapiski_Matematika1.pdf


-----Post Added-----


Grozna pisava...


Vektorji a1, a2,... an so linearno neodvisni ntk (natanko takrat ko?) in m1a1 + ... + mnan = t1a1 + ... tnan sledi t1 = m1,... tn = mn.

Če so vektorji linearno neodvisni, sledi, mi = ti za vsak i. Ta dokaz velja tudi v obratni smeri.

Če velja x1a1 + ... + xnan = 0 velja tudi x1 + ... + xn = 0, ker velja sklep, da so infoleskni (???) vektorji enaki.
Izrek: Vektorja a in b sta odvisna ntk (natanko takrat ko?) sta kolinearna.
Dokaz: a = tb za nek t, ali obratno => sta kolinearna.

Izrek: Vektorja a in b sta neodvisna. Vektor c je poljuben koplanaren vektor. Sledi, da obstaja en sam (način?), da ga zapišemo kot linearno kombinacijo vektorja a in b.
Dokaz: Enoličnost linearne kombinacije zagotavlja posledica (???) pa zahteva po komplanarnosti.

(Skica)

Posledica: Trije vektorji so linearno odvisni ntk (natanko takrat ko?) so komplanarni. Vsaki trojici linearno odvisnih vektorjev dodelimo termin "baza" ali "koordinatni sistem prostora", ki ga bomo uporabljali (???)


Pozor:
Vsaki trojici linearno NEodvisnih vektorjev dodelimo termin "baza" ali "koordinatni sistem" prostora.
http://www.dmfa.si/www_zeljko/lectures/Zapiski_Matematika1.pdf
 

Jarvitä

New member
Joined
Aug 5, 2008
Messages
2,030
Reaction score
3
Points
0
Location
Serface, Earth
Hvala za prepis. Povzetke snovi na internetu že imam, vendar zaradi specifičnosti predmeta niso ravno koristni.

Torej, če razumem prav,

z/zh v rokopisu - c/č,
s/sh v rokopisu - z/ž
ſ/ſh v rokopisu - s/š.

Je to normalna oblika ročnega zapisa? V Slovenščini oziroma latinici na sploh nisem vajen pisanja.
 

RisingFury

OBSP developer
Addon Developer
Joined
Aug 15, 2008
Messages
6,427
Reaction score
492
Points
173
Location
Among bits and Bytes...
Hvala za prepis. Povzetke snovi na internetu že imam, vendar zaradi specifičnosti predmeta niso ravno koristni.

Torej, če razumem prav,

z/zh v rokopisu - c/č,
s/sh v rokopisu - z/ž
ſ/ſh v rokopisu - s/š.

Je to normalna oblika ročnega zapisa? V Slovenščini oziroma latinici na sploh nisem vajen pisanja.


Ne, svoje č, š in ž pišemo tako kot c, s in z in dodamo še strešico. Kdorkoli je pisal te zapiske ima čudno pisavo :p
 
Top